

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.001 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 70 kΩ |
| Height - Seated (Max) | 0.9 mm |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.5494 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 889 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Tolerance | 0.001 % |
| Load Capacitance | 12.5 pF |
| Series Resistance | 70 kΩ |
| Schedule B | 8541600025 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Drive Level | 100 nW |
Stock: 1787
Distributors
pcbx
Unit Price$0.74630
Ext.Price$0.74630
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.74630 | $0.74630 |
| 10 | $0.60998 | $6.09980 |
| 25 | $0.56317 | $14.07925 |
| 50 | $0.51995 | $25.99750 |
| 100 | $0.48005 | $48.00500 |
| 300 | $0.41860 | $125.58000 |
| 500 | $0.36501 | $182.50500 |
| 1000 | $0.34377 | $343.77000 |
